Ispiranje kočione tečnosti
Kočiona tečnost će vremenom upijati vodu iz vazduha, što će dovesti do toga da kočioni sistem postane manje efikasan, a tečnost postane korozivna, što može oštetiti sistem. Važno je redovno ispiranje kočione tečnosti kako biste bili sigurni da vaše vozilo koristi svježu tečnost. Razgovarajte sa našim tehničarima o tome kada je vreme za ispiranje kočione tečnosti.
Zamena kočione pločice i papuče
Problemi sa kočionim pločicama obično se mogu prepoznati po cviljenju kočnica. Ako se vaše kočione pločice potpuno pokvare, čućete brušenje metala o metal prilikom kočenja, što znači da je prekasno i da uništavate rotore ili bubnjeve! Oni koji poznaju auto popravke možda će to moći da poprave kod kuće, ali uvek trebate odmah posetiti stručnjaka za popravku automobila ako imate problema sa kočnicom.
Resurs rotori
U sistemu disk kočnica, rotori su pričvršćeni na točkove vašeg vozila. Kada kočione pločice zahvate rotor, zaustavljaju se i rotor i točkovi. Međutim, trenje uzrokuje da se vremenom pojave žlebovi i pukotine. Prevlačenje vraća rotor u „potpuno novo“ stanje, smanjujući cviljenje i lelujanje. Mi ćemo detaljno pregledati vaše rotore i preporučiti vaš najbolji postupak.
Zamjena čeljusti
Kočiona čeljust sadrži vaše kočione pločice i postavlja se oko rotora poput stezaljke, pritiskajući pločice na rotor kada kočite. Problem kalibra kočnice može prouzrokovati neujednačeno kočenje, što dovodi do toga da vaš automobil klizi naprijed kada kočite. Neravnomjerno kočenje takođe može prouzrokovati da vam vozilo izmakne kontroli u lošim vremenskim uslovima, zato nas kontaktirajte što je prije moguće.
Kočiona crijeva
Kočiono crijevo je cjev koja nosi kočionu tečnost pod pritiskom od glavnog cilindra do kočnica. Zdrobljeno crijevo može prouzrokovati zaostalu ili usporenu kočnicu, a curenje u crijevu može prouzrokovati otkaz kočnice ili čitavog kočionog sistema. Ne treba ih često zamjenjivati, već ih treba zameniti kod prvih znakova pucanja ili habanja.
Ležajevi točka
Ležajevi točkova nalaze se unutar točkova koji omogućavaju slobodno okretanje točkova i povezani su sa kočionim sistemom. Vremenom se mogu istrošiti, uzrokujući vibrirajuće vešanje i bučno trljanje tokom vožnje automobila. Ako se potpuno pokvare, vozilo će postati veoma teško za upravljanje i nesigurno za vožnju. Interval zamene ležajeva točkova uveliko varira, ali ih treba periodično proveravati da li cure i habaju. Možemo se pobrinuti da vaši ležajevi budu u dobrom stanju i obavestiti vas da li im je potrebna zamjena.
Sistem protiv blokade kočenja
Sistemi protiv blokiranja kočnica (ABS) osiguravaju da točkovi ne prestaju da se okreću tokom kočenja, sprečavajući proklizavanje automobila i nudeći veću kontrolu. Ako vam se upali lampica ABS, posetite nas i rado ćemo dijagnostikovati i rešiti problem.
Ručna kočnica
Parkirna kočnica koristi kablove za mehaničko aktiviranje kočnica (obično zadnja kočnica.) To se koristi da bi se sprečilo kotrljanje automobila kada se ne vozi.
Kočioni sistem vašeg vozila vrhunac je preko 100 godina tehnoloških inovacija, transformišući mehanizme za zaustavljanje sirovog drveta u pouzdanu i efikasnu opremu. Dok se kočioni sistemi razlikuju u zavisnosti od marke i modela, osnovni sistem se sastoji od disk kočnica naprijed i disk ili bubanj kočnica pozadi. Povezane nizom cijevi i crijeva, vaše kočnice se vezuju za svaki točak i za glavni cilindar, koji ih snabdjeva vitalnom tečnom kočnicom (hidraulična tečnost).